Патч-корди вита пара


Що таке патч-корд Ethernet

Патч-корд (він же сполучний шнур або комутаційний шнур) – це відрізок електричного кабелю типу вита пара, кінці яких обтиснуті конекторами (роз'ємами) RJ45, щоб з'єднати або підключити різні мережеві пристрої.

Вита пара – це пара/кілька пар скручених ізольованих проводів, із зовнішньою оболонкою із пластику. Призначена для використання в комп'ютерних мережах і не тільки із застосуванням технології Ethernet.

Звідси й отримуємо, що патч-корд Ethernet часто називають патч-корд вита пара, оскільки це одна із складових даного виробу.

patch-cord

Різновид патч-кордів "вита пара"

Для того, щоб підібрати потрібний вам патч-корд, необхідно враховувати всі особливості використання, щоб зрозуміти який саме вам підходить. Нижче розберемо всі характеристики чи відмінності патч-кордів одна від одної. Розрізнити їх можна за:

  • По довжині.

Довжина всіх патч-кордів варіюється від 0.3 до 150 метрів і більше . Але зазвичай вони йдуть від 0.5 до 5 метрів, це якщо для кросування шафи або для підключення найближчих пристроїв.

patch-cord

  • За кольором.

Вибір колірної гами дуже різноманітний, тут потрібно виділити основні кольори: це спеціального призначення (червоний, зелений, синій) та загального використання (жовтий, сірий).

patch-cord

Кольори спеціального призначення, зазвичай використовують для підключення операторського обладнання, серверів до внутрішньої мережі та маршрутизаторів, для віддаленого управління сервером.

Коліри загального користування, що використовують для підключення світильників між собою або для підключення до спільної мережі вашого комп'ютера.

  • За типом маркування та екранування.

Кожен патч корд, що складається з крученої пари, має своє маркування за міжнародним стандартом. Патч-корд складається з двох однакових «симетричних» по конструкції провідників. Симетричний кабель з крученої пари може бути екранованим і неекранованим.

Екранування – це захист із фольги/оплітки зробленої з металу, для кожної пари з алюмінієвої фольги, або для цілого кабелю, з фольги/оплітки зробленої з мідного дроту.

patch-cord

U/UTP (неекранований) – використовуються в приміщеннях, де немає радіочастотних перешкод. У більшому випадку використовується для кросування обладнання у телекомунікаційній шафі. Ще їм з'єднують різне обладнання, наприклад, роутер та комп'ютер або ОНУ термінал та роутер, та багато іншого обладнання.

U/FTP (індивідуальний екран) – екранована кожна окрема пара фольгою, виступає захистом між крученими парами, а також від зовнішніх перешкод.

F/UTP, S/UTP, SF/UTP (загальний екран ) – загальний екран із фольги та додатково металеве обплетення. Використовуються там, де є радіохвильове, інфрачервоне та ультрафіолетове випромінювання.

 

(F /FTP, S/FTP, SF/FTP) (індивідуальний + загальний екран) – екранована кожна окрема пара фольгою та додатково загальний екран із фольги/оплітки.

Маркування Спільний екран Екран для пар
U/UTP ні ні
U/FTP ні фольга
F/UTP фольга ні
S/UTP обплетення ні
SF/UTP< /td> фольга, обплетення ні
F/FTP фольга</ td> фольга
S/ FTP обплетення фольга
SF/FTP фольга, оплетка фольга
  • За категорією.

Кожний кабель має свою категорію, яка має значення яка буде швидкість передачі даних по патч-корду. Основні категорії розглянемо нижче.

Категорія 5 та 5е – працюють на швидкості 1 Гбіт/с. Підходять для високих навантажень та хорошого з'єднання.

Категорія 6, 6e та 7 – працюють на швидкості 10 Гбіт/с. Забезпечує високою передачею даних, підходить для організації складної мережі, з гігабітною локальною мережею. patch-cord

Також, існують і інші категорії, але в наш час ними немає сенсу користуватися, тому що вони не є ходовими та їх складно знайти на ринку.

  • За матеріалом.

З'єднувальний кабель складається з зовнішньої оболонки і провідників. Тип оболонки що складається з 4 кручених пар, буває завтовшки 0.5-0.9 мм. Зазвичай йде з полівінілхлориду (PVC), це міцний матеріал, який захищає від різних зовнішніх пошкоджень та забруднень. А при захисті від сонячних променів оболонка покрита поліетиленом (HDPE), пластика високої щільності низького тиску, який не виділяє жодних шкідливих речовин.

Також є ще оболонки з низьким димовиділенням і нульовим вмістом галогенів (LSZH).

patch-cordПровідники бувають з міді, сталі, алюмінію або з суміші цих матеріалів.

Наприклад, ССS (обіднена сталь) - кабель із вбудованим сталевим несучим дротом. CCA (обіднений алюміній) - застосування плакованих міддю алюмінієвих провідників, що значно зменшує вартість кабелю. CU (мідь) - це найкращий матеріал, тому що у нього найкраща провідність. Підвищує довговічність роз'єму та дозволяє застосовувати його в умовах кліматичних перепадів.

У класичних кабелях 4 парних , зазвичай перетин використовується американського стандарту - 24AWG, який означає приблизно 0.5 міліметра завтовшки або 26AWG, 0.4 міліметра завтовшки.

Матеріал ізоляції буває виконаний PP (поліпропілен) або PE (поліетилен).

Можна зробити висновок, що найкращі патч-корди мають мідні жили , вони кращі за алюмінієві або обмежені провідники. Оскільки мають кращу пропускну здатність.

Як зробити патч-корд з витої пари самостійно

patch-cord

 

Вам знадобиться: Коннектор RJ45, Обжимний інструмент для зачистки та зняття ізоляції. Для підключення патч корда вита пара, є 2 схеми: пряма та перехресна.

Пряма схема використовується найчастіше і підходить для підключення мережних комутаторів та робочих станцій між собою, і окремо.

Перехресна схема використовується для підключення робочих станцій та мережевих концен траторів. Правда концентратори вже давно не використовуються, на їхню зміну прийшли комутатори, а більшість мережевих пристроїв навчилися розуміти з'єднання і без схеми "кросовер" (перехресна). Але якщо Вам потрібно підключити комп'ютер - комп'ютер і звичайна схема не допомогла, спробуйте перехресну. patch-cord

patch-cord

Можна зробити висновок, що при виборі хорошого та якісного кабелю необхідно враховувати все вище перераховане, вибирати перевірених виробників, не економити на матеріалі, враховувати всі нюанси характеристик і ваш патч-корд прослужить надовго.