4G обладнання

4G LTE

LTE – це стандарт зв'язку 4G, який працює на швидкостях прийому максимально до 325 Мбіт/сек. та передачу даних до 170 Мбіт/сек. Взагалі швидкість залежить від ширини смуги, які доступні в частотному діапазоні вибраного оператора і від завантаженості вежі, до якої ми підключаємося.

4g

Для абонентських пристроїв 4G LTE є 8 категорій, з них можна окремо виділити 0 категорію, різниця між ними у швидкості завантаження та вивантаження даних.

Категорія Завантаження, Мбіт/с 01
1 5 10
2 25 50
3 50 100
4 50 150
5 75 300
6 50 300
7 150 300
8 600 1200

Ще категорії відрізняються тим, наприклад, що LTE Cat. 1 не підтримує технологію MIMO, а Cat. 2 та Cat. 4 підходить MIMO 2х2, коли категорії Cat.5 підходить MIMO 4х4, а Cat.8 MIMO 8х8. А ось категорії 6 і 7 поєднуються як з 1-м, так і з 2-м видом антен.

Технологія MIMO 4g

 

Стандарт LTE працює у двох режимах FDD (частотний або паралельний LTE) та TDD (тимчасовий або послідовний LTE) рознесення вхідного та вихідного каналу. При режимі FDD частина частотного діапазону йде завантаження, інша частина для вивантаження. Ці канали не заважають один одному, тобто не перетинаються частотами. Наприклад, ширина лінії 15 МГц, 10 МГц йде на завантаження, а 5 МГц на розвантаження. А при режимі TDD 15 МГц піде і на завантаження та вивантаження даних, вони передаються по черзі, але завантаження у пріоритеті. Переважним буде режим FDD, тому що він працює краще і надійніше. 4g fdd

4g tdd

В Україні 4G працює на частотах 900, 1800, 2600 МГц, які використовують такі оператори як Kyivstar, Vodafone та lifecell у дуплексному режимі FDD.

Також на частотні смуги є свої специфікації, вони носять назви « BAND». У нас використовують BAND 3, BAND 7, BAND 8.

Специфікація BAND 3 BAND</ span> 7 BAND 8
Дуплексний  режим FDD FDD FDD
Частотний діапазон 1800 МГц 2600 МГц 900 МГц

 

 

Частотний діапазон 900 МГц ідеально підходить для покриття трас, залізниць та малонаселеної місцевості, радіус покриття становить до 16 км.

4g вишки

Чим вище частотний діапазон, тим менше на відстані передається сигнал. Абонентам, які знаходяться далеко від базової станції, доводиться користуватися низькочастотними версіями мобільного зв'язку, наприклад, GSM900, UMTS900, LTE800. Такі канали більше завантажені, тому дають менше швидкості.

Частотний діапазон 1800 МГц підходить як для сільської місцевості, так і для великих міст, оскільки має можливість підключати відразу максимальну кількість користувачів. Радіус покриття до 8 км.

Частотний діапазон 2600 МГц з радіусом покриття до 3 км, але має максимальну кількість підключень при великому накопиченні користувачів.

Обладнання 4G

Для гарантованого виходу в інтернет вам знадобиться маршрутизатор або модем. Ми не розглядаємо смартфон або планшет, оскільки ці гаджети більше служать для зв'язку.

4G роутер або 4G модем якраз підходять для побудови та маршрутизації мереж та можливістю бездротового підключення. Пристрої служать для використання в офісах, будинках або будь-яких об'єктах, де немає можливості підключити лінію інтернету, але є сигнал 3G/4G.

4G модем використовується в більшості випадків для підключення одного комп'ютера, ноутбука або інших пристроїв, оскільки вони безпосередньо підключаються до них через usb роз'єм. Але 4G LTE USB модеми бувають з вбудованим Wi-Fi, що дозволяє підключити більше пристроїв. А якщо Ви хочете використовувати домашній роутер, щоб покрити велику зону Wi-Fi, то можете використовувати їх у зв'язці з 4G USB модемом. Головне, щоб роутер був з роз'ємом і підтримував цей модем.

Модем 4g

4G роутер – це пристрій, який поєднує в собі модем і сам роутер з вбудованим wifi модулем і портами Ethernet. Дані роутери мають виходи під зовнішні антени, щоб отримувати більш стійкий сигнал. Ви також можете використовувати і вбудовані антени, якщо у вас хороший 4G сигнал від оператора мережі. У кожного 4g wi-fi роутера йде підтримка різних технологій 4G LTE з різними категоріями, на що потрібно звертати увагу, тому що від них залежить рівень сигналу та пропускна спроможність.

Роутер 4g

Це ми розглянули пристрої для отримання інтернету в селах або офісах, куди не пройшли свою лінію провайдера. Також є обладнання для покращення мобільного зв'язку та інтернету. Щоб покращити GSM зв'язок використовують GSM підсилювачі або вони ж GSM репітери і до них у комплект трохи інші антени та кабелі.

У більшості випадків 4G інтернет є альтернативою для дротового інтернету або взагалі єдиним варіантом, і навіть економічно доцільним. Наші менеджери допоможуть підібрати вам необхідний товар, який забезпечить високошвидкісний та надійний інтернет.