Оптичний кабель
Оптоволоконний кабель ‒ це сучасний засіб для прокладання локально-обчислювальних мереж, який має підвищені характеристики, наприклад, у порівнянні з крученою парою. Оптичне волокно забезпечує ефект діелектрики, тому кабель не сприйнятливий до перешкод. Кількість жил безпосередньо залежить від призначення та умов експлуатації кабелю.
Для передачі даних оптоволоконний кабель для інтернету використовує звичайне світло. А оскільки швидкість світла є найшвидшим показником, це забезпечує можливість швидкої передачі даних. Технологія діє за таким принципом:
- В кабель передається електричний сигнал, який подається в конвертер.
- Конвертер перетворює сигнал у світловий імпульс.
- За допомогою відображень у волокнах світло переміщається кабелем в точку прийому.
- Він знову надходить у конвертер, який перетворює світловий сигнал на електричний.
На даний момент оптичний волоконний кабель є найшвидшим засобом передачі пакетів даних у локальній мережі чи інтернеті. При цьому остаточно невідомі перспективи технології оптоволокна. Вчені вважають, що оптичний кабель є найбільш перспективним для передачі інформації на великі відстані протягом кількох секунд.
Основні особливості оптоволоконного кабелю
Перед тим як купити оптичний кабель слід розібратися з його основними особливостями. Структура кабелю є певною кількістю волокон, які обертають у спеціальну захисну оболонку. Конструкція кабелю може відрізнятися залежно від цілей використання та характеристик навколишнього середовища.
Оптичний кабель складається з таких основних компонентів:
- сердечник;
- оболонка відображення;
- захисний шар лаку;
- буферний захисний шар;
- зміцнений шар (ще один буфер).
Кількість волокон кабелю залежить від способу та призначення його використання, воно може варіювати від 1 волокна до 288. Від цього показника залежить ціна оптоволоконного кабелю. Захисна оболонка у кілька шарів дозволяє використовувати виріб у суворих умовах, що передбачають різкі перепади температури, вплив вологи, а також можливі механічні пошкодження. В основному можна виділити такі основні види оболонок, виходячи зі сфери та способу застосування:
- для прокладання всередині будівель;
- каналізаційний (броньований та неброньований);
- для укладання в ґрунт;
- несучий підвісний;
- з тросом;
- підводний.
Оптоволокно використовується виходячи з системи класифікації FTTx, яка є концепцією будівництва мережі, починаючи від зв'язку та закінчуючи кінцевим пристроєм по лінії передачі.
Завдяки власним конструкційним особливостям оптоволоконний кабель має низку переваг, які забезпечують тривалий термін експлуатації, а також високий показник зносостійкості.
Джерелом світла в оптоволоконному кабелі найчастіше служить лазер або звичайний світлодіод, а шифрується сигнал за допомогою зміни інтенсивності світла.
Переваги оптоволоконного кабелю
Якщо говорити про побутові переваги, то оптоволоконний кабель здатний:
- практично миттєво передавати інформацію на великі відстані;
- переданий сигнал має підвищену чіткість і точність;
- втрата або згасання сигналу в процесі роботи зустрічається надзвичайно рідко.
Оптичний кабель купити в Україні ви можете в інтернет-магазині Wintik. Тут ви знайдете великий асортимент продукції від передових світових виробників.