Активне обладнання

Активне обладнання - це обладнання, якому необхідне джерело живлення для його роботи.

Комутатор (світч) - це пристрій, призначений для з'єднання кількох вузлів комп'ютерної мережі в межах одного або кількох сегментів мережі.
Взлом мережі може бути будь-який пристрій, якому можна присвоїти IP-адресу (напр. маршрутизатор, комп'ютер, телефон, керований світильник, ноутбук, сервер та інші мережеві пристрої)
Сегментом мережі може бути будь-яка ділянка мережі, напр. мережа в офісі, квартирі, будинку, місті. За допомогою комутатора ми можемо об'єднати кілька будинків в одну мережу, так само в кожному будинку є своя ділянка мережі, це підключені абоненти до світчу.

Принцип роботи:
Комутатор працює за принципом візьми інформацію і передай далі. Процес комутації відбувається наступним чином: на один з портів знаходить вхідний трафік (потік інформації, що передається через локальну мережу), комутатор обробляє інформацію, яка до нього надійшла і розподіляє (комутує) відповідно до отриманих даних (відправляє дані тому вузлу, хто їх запитував). Комутатор працює лише MAC-адресами пристроїв.

Маршрутизатор (роутер) - це спеціально створений мережевий комп'ютер призначений обмінюватись даними між різними сегментами мережі. За допомогою маршрутизатора ми можемо поєднати різні ділянки мережі різної архітектури. Наприклад об'єднати кілька будинків та мережу інтернет провайдера, щоб роздавати інтернет кожному з будинків. В даному випадку кожен з будинків може перебувати у своєму сегменті мережі та не знати про існування інших будинків. 

Принцип роботи:
Роутер отримує дані на одному з портів, обробляє інформацію та за допомогою таблиці маршрутизації розподіляє за яким маршрутом будуть передані дані далі.

Таблиця маршрутизації містить інформацію, на основі якої маршрутизатор приймає рішення про подальше пересилання пакетів. Таблиця складається з маршрутів у яких міститься така інформація: мережа призначення в якій знаходиться пристрій, мережна (Ip) адреса пристрою, якому будуть передаватися дані, та ще частина інформації, яка у кожного роутера описується за своїм.