Комутатори
Комутатор мережі ‒ це спеціальне обладнання, яке використовується для об'єднання вузлів (ПК, комутатори та інші мережеві пристрої) в межах одного або більше сегментів мережі.
Принцип роботи світча (комутатора) наступний: він отримує мережевий трафік (якусь інформацію) і передає його певному одержувачу, який запросив цю інформацію. Це можливо за рахунок комутаційної таблиці MAC-адрес, в якій зберігаються дані про всі підключені пристрої. Завдяки таблиці свитч точно знає, хто запитав дані і кому їх передати. Отже, підвищується продуктивність мережі та її безпека.
Різновиди комутаторів
Зараз на ринку пропонується некерований і керований комутатор. У першому випадку пристрій потрібно лише підключити до джерела живлення, після чого він почне діяти. Однак у користувача не буде можливості здійснити будь-які налаштування, це простий пристрій, який функціонує за принципом "підключи і працюй".
Слід зазначити, що некерований комутатор також вразливий до флуду (мережева атака з величезною кількістю запитів, що призводить до відмови пристрою, але може бути викликана різними факторами). Якщо недоброзичливець почне флудити в один конкретний порт, то свитч просто зависне і тоді не зможуть працювати всі інші підключені пристрої. Комутатори найчастіше використовуються в домашній мережі або для невеликого офісу, де необхідно збільшити кількість портів.
Керований комутатор 2 рівня пропонує ширші можливості для користувача, а це Web-інтерфейс, VLAN, функції управління портами та багато іншого. За фактом це некерований комутатор із великим функціоналом. Дозволяє справлятися з флудом, де не працюватиме лише один порт, який флудить. Працює він також із таблицею MAC-адрес.
Керований комутатор 3 рівня відрізняється ще більшим функціоналом, має всі можливості світчу 2-го рівня та крім роботи з таблицями MAC-адрес, він працює з таблицями маршрутизації IP-адрес. Це практично маршрутизатор, але трохи урізаний та заточений під певні функції. Головна відмінність між ними в тому, що комутатор L3 розподіляє маршрутизацію всередині мережі, а маршрутизатор (роутер) використовується для передачі з глобальної до локальної мережі і навпаки.
Інші особливості комутаторів
- Швидкість роботи мережі. Зараз на ринку є пристрої, які працюють за стандартами Fast Ethernet, Gigabit Ethernet і Ten Gigabit. Однак також існують моделі з показниками від 40 до 100 Гбіт/с, необхідність їх використання зустрічається рідко, але для більших обсягів даних добре підійде.
- Кількість портів. Існують моделі комутаторів зі стандартною кількістю портів від 5 до 52. Можуть використовуватися роз'єми стандартів SFP/SFP+, які передбачають можливість підключення по оптоволокну.
- Порти керування. Вони можуть бути або відсутніми. Використовують RS-232, RJ45, mini-USB. Є окремі комутатори PoE, які передають живлення по кручений парі використовуючи технологію POE. У такому разі живлення пристрою (IP-камер, комутаторів, IP-телефонів і т.д.) здійснюється за тим самим проводом, який використовується для передачі пакетів інформації. Подібна функція набагато спрощує розміщення пристроїв у будь-якій частині кімнати, дозволяючи вбудовувати мережеве обладнання в стіни або стелю.
- І ще багато іншого
Усього не врахувати, у кожного свої запити та багато різних пристроїв з різним функціоналом.
Купити мережевий комутатор у Харкові ви можете у інтернет-магазині «Wintik». Ми пропонуємо великий асортимент за оптимальною ціною.