Роутери
Маршрутизатор ‒ це спеціальне обладнання, яке забезпечує обмін даними між різними частинами мережі. Основним призначенням є розподілити інтернет у локальній мережі або локальним пристроям дати вихід (доступ) в інтернет.
Часто маршрутизатор називають роутером, так як англійською це "router" - виходить, проста транслітерація слів. У нього є багато варіантів використання: з'єднання офісів в одну мережу, для домашнього користування, для побудови та обслуговування провайдерських мереж тощо.
Як зрозуміло з назви, роутер займається маршрутизацією, а саме використовує таблицю маршрутизації для формування оптимальних маршрутів до кінцевого пристрою та грамотно розподіляє трафік між ними.
Види маршрутизаторів
Маршрутизатори бувають декількох видів - з Wi-Fi і без нього. Спочатку були маршрутизатори без Wi-Fi і окремо до них купувалися точки доступу, щоб зробити Wi-Fi мережу. Але прогрес не стоїть на місці, тому з'явився вай-фай роутер, який почав широко використовуватися у світі. Відмінність між ними тільки в наявності вай-фай.
Запитайте, а навіщо взагалі роутери без вай-фай? Відповідь буде такою: Wi-Fi роутер у більшості випадків використовується для домашнього використання та для невеликих офісів тощо.
Допустимо якщо ми хочемо покрити 3-х поверховий будинок і двір або велике офісне приміщення, де більше 10 приміщень по всій площі, або багаторівневе кафе з великою кількістю відвідувачів, то нам знадобиться маршрутизатор і кількість точок доступу, щоб ми могли покрити всю зону дії бездротового сигналу і забезпечити стабільну передачу даних.
А ось маршрутизатор без wifi знаходить своє застосування у всіх можливих мережах. Бажаєте побудувати корпоративну мережу високої пропускної спроможності або безшовний вай-фай для підтримки більш ніж 1000 осіб, або в менш масштабних варіантах: роутер, який знаходиться десь на даху або підвалі (тільки туди вдалося підвести інтернет), а вай фай вам потрібен у будинку і гаражі, тоді вам не обійтися без такого роутера. Так само багато користувачів часто плутають Wi-Fi маршрутизатори і точками доступу. Вони схожі на те, що там і там є вай-фай і зовнішній вигляд, але функціонально вони виконують різні речі.
Виділимо таке:
- Точка доступу - з'єднує вай-фай клієнтів з вже існуючою (локальною) мережею та дає їм інтернет (якщо це передбачено). Таким чином розширює існуючу мережу.
- Роутер - створює локальну мережу та дозволяє підключитися до інтернету для обміну даних між ними (локальною та інтернет мережею).
Висновок такий, що без роутера до інтернету не підключиться, якщо розглядати інтернет по кабелю. Оскільки є бездротове підключення до провайдера, це вже інші особливості. Докладніше тут.
Вибір маршрутизаторів
Перш ніж купити маршрутизатор з оптимальними для вас характеристиками слід розібратися з основними з них. А почнемо з того для чого він потрібний:
- домашнє використання
- офіс
- кафе
- підприємство
- і т.д.
- 2.4 ГГц та 5 ГГц частота
- АС стандарт
- пропускна здатність 300-1733 Мегабіт за секунду
- підтримка mesh технологій
Наявність та кількість портів:
- 2 і більше порту RJ45 для підключення пристроїв
- 2 портів WAN - для підключення двох провайдерів
- SFP порт для підключення оптоволокна
- USB порту для модему або сховища
Є ще інші складові, про які докладніше буде в іншій статті. Так як в одній статті все не розповісиш, а на рівень сигналу і пропускну здатність може впливати багато факторів, такі як стіни, перешкоди від сусідів, кількість пристроїв, що підключаються, використовувані технології і т.д.
Вибираючи маршрутизатор, ціна якого відрізнятиметься в залежності від потрібних характеристик, звертаємо увагу на всі пункти вказані в пристроях, у цьому допоможуть фільтри, там є максимально головні характеристики. Якщо сумніваєтеся у виборі, напишіть нам у чат і ми допоможемо підібрати Вам потрібну систему.
Маршрутизатор купити ви можете у інтернет-магазині «Wintik». Ми пропонуємо широкий асортимент серверних та домашніх роутерів за привабливою ціною. Будь профі!