Точки доступу
Точка доступу ‒ це базова станція Wi-Fi, яка здійснює підключення пристроїв по вай-фай до вже створеної дротової мережі або розширення зони покриття бездротової мережі. Також вона може бути клієнтом для підключення до бездротової мережі. Ці можливості дає їй три режими роботи, про які нижче.
З усього вищесказаного слід зробити висновок, що точка доступу Wi-Fi, ціна якого безпосередньо залежить від характеристик та режимів роботи, розширює вже існуючу мережу.
Основні особливості точок доступу
Вай-фай точка доступу має простим інтерфейсом, в який найчастіше входить лише один порт, на відміну від того маршрутизатора.
Різновиди точок доступу
Ще є Wi-Fi Mesh точки доступу, які дозволяють створити безшовну вай-фай мережу без втрати швидкісних характеристик та зі стабільним рівнем сигналу.
Сфери використання точок доступу
Точки доступу широко поширені як домашнього, так комерційного использования. Пристрої використовуються для покриття мережею:
- габаритних офісних приміщень;
- багатоповерхових будинків;
- квартирах, будинках, де велика кількість кімнат;
- виробничих підприємств (налаштування ТД у такому випадку можуть змінюватись в залежності від специфіки виробництва);
- громадські місця ‒ ресторани, кафе, парки.
Використання пристроїв дозволяє не тільки значно розширити область покриття мережі, але й збільшити максимально можливу кількість пристроїв, що підключаються. До однієї точки доступу можна підключити до 10-40-100-200 пристроїв, як заявляють деякі виробники, але ми не забуваємо, що кожна точка унікальна зі своїми характеристиками і ПЗ, також зі збільшенням клієнтів підвищується навантаження на сам пристрій і знижується швидкість для кожного підключеного. клієнта. Тому потрібно враховувати багато факторів при побудові Wi-Fi мереж.
Режими роботи
Точка доступу передбачає кілька основних режимів роботи, а саме:
- «точка доступу»;
- «bridge»;
- «репітер».
Перший режим уособлює з тандартний функціонал точки доступу. Пристрій підключається до створеної мережі та роздає інтернет користувачам (пристроям) вай-фай. Можна назвати цей режим “Базова станція” до якого може підключатися різна кількість пристроїв.
У режимі репітер ТД працює як класичний приймач-передавач. Пристрій підключається по вай-фай та передає по вай-фай. При цьому повторює налаштування іншої точки доступу (SSID та пароль). Таким чином ми отримуємо розширення зони Wi-Fi з однаковими параметрами.
У будь-якому з варіантів режимів, принцип залишається однаковим: отримує трафік (інтернет) і передає його далі, виходить що ТД у нас працює за принципом комутатора, тільки використовує технологію Wi-Fi.
Точка доступу, купити яку ви можете в інтернет-магазині «Wintik», допоможе вам у закритті мертвих зон, підключенні до провайдера, розширення зони, навіть у побудові власної Wi-Fi мережі. Попередньо погодьте з менеджером, він допоможе у виборі потрібного Вам пристрою.