Кошик

Блок живлення для відеоспостереження

Блок живлення для відеоспостереження

Зміст:

Що таке блок живлення

Всім привіт! Сьогодні ми розберемо, що таке блок живлення (далі БП) та їх різновиди. Дізнаємось які блоки живлення підходять для відеоспостереження, ip, а також навчимося розраховувати споживання камер відеоспостереження.

Блок живлення - це пристрій, зроблений для перетворення з однієї напруги на іншу. Наприклад, блоки живлення можуть перетворювати змінну напругу (AC) на постійну (DC) або змінну на змінну, і навпаки постійну на змінну. Все залежить від конкретної задачі та специфіки пристрою, до якого його потрібно підключити.

Характеристики БП

Тепер розберемо характеристики блоку живлення для того, щоб розуміти на що потрібно звертати увагу при підборі БП для будь-якого пристрою.

На самому БП завжди вказують:

  • Напруга (вхід. та вихід.)
  • Сила струму
  • Потужність
  • Тип роз'єму

harakteristiki-produkta

Вхідна напруга – вимірюється у Вольтах (V), це напруга, яка надходить у потрібний нам пристрій із нашої електромережі у вигляді 220 Вольт. Тобто напруга, яка надходить саме на вхід пристрою, а далі вона може перетворюватися на різні напруги щодо поставленого завдання.

Вихідна напруга – вимірюється у Вольтах (V), це напруга, яка йде від самого БП до іншого пристрою.

bp-output

Найчастіше вихідна напруга у нас буває постійною і набагато нижчою за вхідну, пов'язано це з тим, що пристрої, які потрібно живити, сконструйовані так, що там використовується постійна низька напруга. Звичайно, багато залежить від конкретних завдань обладнання.

Тому дуже важливо, щоб вихідна напруга БП збігалася з напругою, яка споживає ваш пристрій і не забуваємо про силу струму, про що нижче.

Сила струму - вимірюється в Амперах (А), це величина, яка відповідає за споживану енергію, що подається. При подачі вона повинна бути не меншою, ніж у споживаного джерела, а значить збігатися. Так само можна використовувати велику силу струму, але не менше, бо тоді блок живлення працюватиме на межі та перегріється, через що швидко вийде з ладу.

bp-output

Приклад: якщо у вас стоять п'ять камер, які об'їдені в мережі і кожна споживатиме по 350 мА, то в сумі цей складе 1,75 А і найкраще додати запас у вигляді 20% додатково. А значить робимо висновок, що наше джерело живлення (БП) має забезпечувати близько 2А.

Потужність – вимірюється у Ваттах (W), прямо залежить від сили струму та напруги. Це легко можна розрахувати, помножити силу струму на напругу.

Навіщо тоді вона потрібна, запитайте Ви, якщо ми її можемо легко розрахувати? А потім, що не на всіх пристроїх пишуть значення сили струму, а часто можуть написати вже споживану або вихідну потужність. Виходячи з вищесказаного звертаємо на це увагу.

Приклад: у вас є джерело живлення (БП) на 12В 1А і камера зі споживанням 12 Вольт 24 Ватта, це означає, що нам не підходить даний БП з силою струму на 1А. Застосувавши формулу I=P/U, можемо розрахувати, що 24Вт/12В=2А, і тоді розуміємо, що нам потрібен Блок живлення на 12 Вольт і 2А, щоб ця камера отримала всю необхідну потужність.

Тип роз'єму – тут трохи складніше, тому що не всі вказують дані про роз'єм для різних пристроїв через те, що в більшості випадків до пристроїв вже йдуть в комплекті блоки живлення з потрібним роз'ємом. Виходить, що немає єдиного стандарту роз'ємів для всіх електронних пристроїв. Тому потрібно ретельно дивитися на цю характеристику під час виборів БП.

type

Які БП використовуються для відеоспостереження

Як ви самі розумієте, що будь-яка камера, як і інші системи відеоспостереження потребують джерела живлення. Для цього необхідно підібрати правильний блок живлення для камер відеоспостереження, щоб забезпечити стабільне, якісне та надійне електропостачання.

bloki-pitaniya-dlya-videonablyudeniya

Блок живлення для відеоспостереження має на виході 12 Вольт постійного струму та підключається до мережі 220В змінного, такі БП є найпоширенішими.

Але важливо розуміти, що навіть при виборі блоків живлення потрібно максимально правильно підбирати комплектуючі до своєї системи спостереження. Так як буває, деякі камери підключаються блоками живлення змінного струму на 24 Вольта.

Тому правильний підбір понад усе! Кожна камера відеоспостереження просто потребує хорошого та якісного постачання, щоб працювати без перебоїв.

Розберемо зовнішній вигляд блоків живлення, які є і чому саме так.

БП можна розділити за принципом харчування на:

1) Прості блоки живлення.

Це звичайні БП, що працюють виключно від 220 Вольт. За відсутності харчування, звичайно, вони знаходяться у вимкненому стані, що не зовсім підходить якщо ми хочемо безперервну роботу системи відеоспостереження. Такий блок живлення для відеореєстратора ідеально підійде.

prostoy-blok-pitaniya

2) Безперебійні джерела живлення (ДБЖ).

Це незвичайний блок живлення, а вже йде з акумуляторними батареями, які допомагають підтримувати електроживлення при раптовому відключенні електрики на якийсь час. Це ідеальне рішення для відеоспостереження для безперервної роботи!

ibp

Також БП можнарозділити за конструкцією:

1) Класичний блок живлення.

Складається із пластикового корпусу, шнура та вилки. Монтажники їх часто називають "блок живлення ВИЛКА". На вигляд він чимось нагадує ті блоки живлення, які підходять для ноутбуків, відмінність тільки в характеристиках.

adapter

Ці БП найчастіше підходять для підключення 1 камери (з параметрами 12 1-2А). Але також їх можна використовувати для підключення від двох до восьми, для цього є навіть спеціальні розгалужувачі живлення. Найпростіше та недороге рішення.

2) Металевий перфорований БП.

Складається з металевого перфорованого корпусу та рознімань у вигляді клемної колодки.

perfarivonnyy blok pitaniya

А ці БП, монтажники часто називають блок живлення сітка. Саме цей вид блоків живлення забезпечує прекрасне тепловідведення, вентиляцію і захист від перегріву. Такі блоки живлення, не мають із собою в комплекті кабелів, тільки “корпус” усередині якого плата, БП з виведеною колодкою клемною для підключення до мережі 220 і для підключення камер.

Цей БП призначений для професійного використання, коли потрібно підключити багато камер на одні контакти без додаткових витрат. Але важливо розуміти, що цей БП потрібно буде помістити у захисний бокс, щоб він не залишався у вільному доступі та був захищений від зовнішніх факторів.

3) Металевий бокс.

Це не просто блок живлення, а конструкція у вигляді металевого боксу з блоком живлення, що підтримує живлення від акумулятора.

ibp-blok-pitaniya

Саме ці блоки живлення призначені для безперебійної роботи та є найбільш надійним варіантом, якщо порівнювати з попередніми. Явною перевагою є акумулятор, який можна встановити у БП такого виду. Після чого, загальна конструкція перетворюється на ДБЖ. Тому якщо Ви хочете готове рішення – це саме воно!

Блок живлення для камер можна розглянути за принципом роботи, вони поділяються на:

1) Трансформаторні

2) Імпульсні

impulsnyy-transformatornyy-blok-pitaniya-1

Трансформаторний БП складається з: трансформатора, випрямляча, стабілізатора та фільтра, що згладжує. Трансформатор тут знижує або підвищує напругу первинного джерела необхідної величини.

Плюси:міцність, зносостійкість, простота пристрою, мінімум / відсутність перешкод, дешева ціна.

Мінуси: габаритність та вага.

Імпульсний БП для відеоспостереження відрізняється від трансформаторного. У цьому випадку вхідна напруга на початку перетворюється на постійне, потім змінне імпульсне високої частоти, а вже після знижується завдяки імпульсному трансформатору і знову випрямляється.

Плюси: компактність, мінімальна вага, недорога ціна, гарантія від короткого замикання, захист від виходу з експлуатації при відключенні навантаження.

Мінуси: складність у ремонті, є джерелом перешкод, обмеження щодо навантаження.

Які БП підходять для ip камер

Запитати ip камеру можна кількома способами:

- за технологією PoE, докладніше можна почитати тут;

- через PoE інжектор, PoE спліттер у випадку, якщо камера не має підтримки PoE технології;

- через звичайний блок живлення теж можуть підключатися ip камери, але не всі. За умови, що поблизу буде джерело 220В.

poe_system

Як розрахувати споживання камер відеоспостереження

Отже, щоб розрахувати скільки камера для спостереження споживає енергії, потрібно помножити напругу на силу струму в амперах.

ПОТУЖНІСТЬ = СИЛА СТРУМУ * НАПРУГА, тобто

ВАТТИ = АМПЕРИ * ВОЛЬТИ

Або споживану потужність можна подивитися в технічних специфікаціях.

Якщо ваша камера має додаткові функції, допустимо панорамування, то споживання енергії відрізнятиметься від відеокамер спостереження без цієї функції, приблизно на 2-4 Вт.

Але, якщо вам необхідно знизити витрати енергії, то потрібно звертати увагу на температуру зовнішнього середовища, де встановлюєте обладнання, наскільки надійне обладнання або як якісний кабель, це допоможе знизити витрату електроенергії.

Допустимо їсти 8 камер по 0.5А, це означає, що 8 камер споживатимуть 4А, плюс нам потрібен запас, тому візьмемо БП на 12В 5А або потужністю 60 Вт.

Якщо камери потрібно запитати через ДБЖ і вони повинні якийсь час працювати від АКБ, то давайте розглянемо приклад. Потужність ДБЖ становить 1 кВт, а коефіцієнт потужності навантаження дорівнює 0,7. У такому разі активна потужність навантаження становитиме 700 кВт. Сумарна потужність навантаження не повинна перевищувати 700 кВт, а краще якщо вона буде дещо меншою.

T=C*U/P,

2*12В 7А батареї, потужність споживання БП 60 Вт.

T=14А*12В/60Вт=2,8 години має витримати БП на 700 Вт. Але додається ККД і виходить,

T=C*(U/P*КПД)*0,7.

T = 2,8 * 0,85 * 0,7 = 1,6 години

Зробимо висновок, що блок живлення відіграє важливу роль для відеоспостереження, неправильно підібрана модель може вплинути на роботу камер або виходу з ладу.


До списку статей  
0Написати відгук
Написати відгук
Увага: HTML не підтримується. Використовуйте звичайний текст.