Кошик

Що таке IP камера та як вибрати IP камеру

Що таке IP камера та як вибрати IP камеру

Зміст:

Сфера застосування камер стає все різноманітнішою. Найчастіше, відеоспостереження використовують для безпеки та запобігання різноманітних злочинів. Люди хочуть подбати про збереження свого майна, а також для загальної безпеки, і логічно матиме для себе помічника у вигляді відеокамери, яка стежитиме за всім 24 години на добу. Пропоную разом розібратися, що таке IP камера та як її вибрати.

kamera_ip

Що таке IP камера

IP-камера - це пристрій, який поєднує в собі відеокамеру та комп'ютер для передачі відео зображення через локальну мережу або інтернет.

IP-камери часто називають "мережевими камерами", так як кожній IP камері присвоюється IP адреса в мережі інтернет, звідси і назва.

Сама камера складається з багатьох складових, таких як матриця, об'єктив, плата на якій знаходяться процесор, пам'ять, компресор, мікрофон, тривожні виходи, мережевий інтерфейс, RIP датчик, роз'єм під флеш пам'ять і т.д. Все залежить від конкретної моделі та її призначення.

ip-camera-3

Такі камери на сьогодні є одними з найуніверсальніших рішень у сфері відеоспостереження, і її популярність тільки зростає. Це все тому, що технології суттєво зробили крок вперед і тепер стало набагато зручніше спостерігати за зйомкою будинку, дачі або будь-якого об'єкта, де у Вас стоять ip-камери. Ви можете переглядати все це з телефону, не перебуваючи поруч, що дуже зручно і практично.

Також ip камери, що відрізняються своїми характеристиками та типом корпусу, які можна розділити на:

  • внутрішні ip камери
  • вуличні IP камери

ip-camera

Усі камери можна розділити на дротові та бездротові. Для дротяних знадобиться кабель кручена пара для підключення, а бездротові мають у собі Wi-Fi модуль, що дозволяє підключатися в важкодоступних місцях, де немає можливості протягнути кабель.

IP камери відеоспостереження поділяють на:

  • купольні
  • циліндричні
  • поворотні або PTZ
  • кубічні

ip-camera

Як працює IP камера

Принцип наступний, камера бачить відеозображення через вбудований об'єктив і матрицю, далі все це передається на міні-комп'ютер усередині неї, який обробляє отримане відео, перекодує його в цифровий формат і далі транслює його через Ethernet, де вже Ви можете через інтернет або локальну мережу дивитися зображення на своєму комп'ютері, телефоні або на інших пристроях.

ip-camera

IP камери відеоспостереження можуть мати такий функціонал:

  • без ІЧ-підсвічування;
  • із датчиком РІП;
  • з мікрофоном;
  • з мікрофоном та динаміком;
  • з флешкою;
  • з функцією розпізнавання осіб;
  • з функцією розпізнавання автомобільних номерів;
  • з wi-fi модулем;
  • міні-камери;
  • камери з ІЧ підсвічуванням на 80-150 і більше метрів.

Так, скільки різного є в даних камерах, тому дуже важливо підібрати камеру під конкретне завдання. Для цього ми маємо фахівці своєї справи, які підберуть правильну камеру.

Як підключається ip камера

IP камери самі собою самостійні пристрої і можуть працювати без додаткового обладнання. Підключення тільки однієї камери без додаткового обладнання підходить якщо у Вас всього одна зона перегляду, допустимо "ворота за двором", щоб ніхто їх не пошкодив. Для цього, вам потрібна буде лише камера та телефон. Але, якщо ви хочете побудувати цілу систему відеоспостереження, потрібно додатково обладнання.

IP камери підключаються до мережі за допомогою:

  • Роутера;
  • Відеореєстратора;
  • Комп'ютери;
  • PoE комутатора, докладніше про це нижче.

ip-camera

Якщо просто описати підключення камери, як приклад до реєстратора, це буде така послідовність: роутер → реєстратор → PoE-комутатор (якщо реєстратор не підтримує PoE) → IP-камера.

IP-камера може використовуватися без відеореєстратора, а моделі із вбудованим слотом під флеш карту можуть зберігати дані. Так ми отримуємо автономний пристрій, який працює як повноцінний реєстратор і дає можливість відразу спостерігати за тим, що відбувається при використанні лише однієї відеокамери.

Як передаються дані з IP-камер

IP відеокамера передає дані через кабель, wi-fi та 4G. Який вид використати залежить від конкретного завдання, розберемо кожне з них.

1. Передача даних з кабелю.

Це найстабільніший вид передачі відео, оскільки йде фізичне з'єднання кабелем між камерою і реєстратором, де дані 100% передаються з мінімальною кількістю перешкод безпосередньо на відеореєстратор, і відразу ж записуються. Бувають, звичайно, і наведення на кабель та інші перешкоди, але про це нижче.

Але тут є обмеження, спершу потрібен скрізь доступ кабелю, а значить потрібно бурити стіни, закопувати в землю або тягнути по стовпах кабель, ще й довжина обмежена. Раніше відео через кабель можна було передати на 100 метрів, а зараз на 200-250 - якщо ми говоримо конкретно про кабель кручена пара і одночасно з харчуванням по Пої. Звичайно можна використовувати оптоволокно і там відстані набагато більше, але для цього потрібно мінімум це медіаконвертери та окремо живлення в точці установки камери.

2. Передача даних Wi-Fi.

Допустимо ви в квартирі, камера знаходиться в іншій кімнаті, роутер теж відносно поруч і не хочеться прокладати кабель до камер, а розетка для живлення знаходиться поруч із камерою.

Не забуваємо про перешкоди, тому що якщо вони будуть сильні з огляду на велику кількість домашніх роутерів, то камера може збоїти і запис буде не постійна, але в таких випадках використовуються камери з флешкою, де дані зберігаються там, а wi fi потрібен тільки для підключення до інтернету , щоб віддалено можна було спостерігати за локацією.

3. Передача даних 4G.

Припустимо, що у Вас будується дача і потрібно стежити за об'єктом. Тому єдиний вихід – 4g камера.

4G камера фіксує зображення та транслює його онлайн через мобільний інтернет, а всі файли зберігає на карту пам'яті або у хмарі. Швидкість передачі залежить від якості зв'язку. Така камера працює від акумулятора або від мережі. Для перегляду файлів просто встановіть на телефон програму, через яку можна переглянути відео.

Способи живлення камер

Камери можна запитати кількома способами:

  • через технологію PoE;
  • стандартним способом харчування;
  • від акумулятора.

ip-camera

1. Живлення за технологією PoE.

Це технологія передачі даних та електропостачання по кабелю кручена пара, в мережі Ethernet для мережевих пристроїв, що знаходяться далеко від розетки 220В або до яких незручно протягувати окремий кабель. Докладніше описано в нашій статті Технологія та стандарти PoE.

2. Стандартне живлення камери.

Бувають ситуації, коли старі камери не підтримують технологію PoE або нам потрібно безпосередньо запитати камеру без ПЕ. Тоді використовується комбінований кабель Віта пара з харчуванням, або часто використовують просто кручену пару, з яких частина жил йде на передачу даних, а частина на передачу живлення (це коли замовник вирішив заощадити на ПоЕ комутаторі). Але коли ми маємо старе обладнання, а ми оновлюємо всю систему, то при перебудові нам допоможуть PoE спліттери. PoE спліттер - отримує харчування по ПЕ, але після цього розділить його на окреме харчування та окремі дані. Таким чином, ми можемо підключити старий пристрій за технологією PoE.

3. Від акумулятора.

Такий спосіб живлення допоможе камері тимчасово працювати без електроенергії та відеореєстратора, а матеріал запише на картку пам'яті.

Купити ip камеру вигідно разом із WINTIK

Для безпеки будь-якого об'єкта знадобиться IP камера, за допомогою якої Ви зможете контролювати ситуацію. Інтернет-магазин WINTIK пропонує покупцям великий вибір сучасних IP камер від кращих виробників на ринку. Кожен покупець може розраховувати на високу якість пристроїв, професійну допомогу у виборі кращої моделі, їхню установку, а також доступні ціни на всі товари в каталозі.

Телефонуйте або зв'яжіться з нами будь-яким зручним способом, щоб отримати компетентну допомогу та відповіді на всі питання, пов'язані з функціоналом, особливостями та відмінностями моделей різних виробників.


До списку статей  
0Написати відгук
Написати відгук
Увага: HTML не підтримується. Використовуйте звичайний текст.