Кошик

Стандарти зв'язку 1G, 2G, 3G, 4G (LTE), 5G

Стандарти зв'язку 1G, 2G, 3G, 4G (LTE), 5G

Зміст:

Сьогодні сучасній людині вже важко уявити своє життя без щоденного використання електронних гаджетів. З кожним роком з'являється все більше нових технологій, які не тільки полегшують нам життя, але й роблять його більш цікавим і відкривають перед нами багато можливостей.

standart_general_2

Зараз практично кожна людина використовує щодня мобільний зв'язок, але мало хто замислювався, що означає буква «G» поряд із цифрою. G - Generation, перекладається з англійської як «покоління», нижче на малюнку можна побачити стандарти зв'язку 1G, 2G, 3G, 4G (LTE), 5G та їх хронологію.

standart_chronology_3.2

Відмінність між стандартами полягає лише швидкості передачі даних. В Україні на даний момент використовують 2G, 3G та 4G (LTE). Далі, ми коротко пройдемося за всіма стандартами зв'язку у статті для повного розуміння їх відмінностей.

Стандарт зв'язку 1G

1G - це перший стандарт стільникового зв'язку, зроблений на аналоговому способі передачі, лише голосового набору. У той час, тоді ще ніхто не думав про передачу даних, звичайно модеми використовували, але зокрема дротовий зв'язок, оскільки бездротова була залежна від шумів та перешкод.

standart_1g_4

Стандарт зв'язку 2G

2G вперше з'явилося в 1991 році і найголовнішою відмінністю від 1G став спосіб передачі цифрового зв'язку, перевагою якого була безпека. Цифровий код кодував усі розмови телефоном. Тоді вперше з'явилася послуга SMS. Передача даних відбувалася через GPRS на швидкості максимум 53,6 Кбит/с або по Edge (E) до 220 Кбит/с.

standart_2g_5

Стандарт зв'язку 3G

3G - це покоління цифрового мобільного зв'язку під назвою UMTS, зі швидкістю передачі даних до 384 Кбіт/с. Пізніше вийшли стандарти HSDPA та HSDPA+, які працюють до 7,2 Мбіт/с та 42 Мбіт/с. Особливістю даного стандарту став швидкий мобільний інтернет з доступом до послуг у мережі та технологія радіозв'язку, що створює канал передачі даних.

standart_3g_6

Разом із стандартом HSDPA+ з'явилася концепція MIMO - це метод просторового кодування сигналу, що дозволяє збільшити пропускну спроможність каналу, в якому передача та прийом даних здійснюються системами з кількох антен. Ще один плюс у системі 3G – це функція Hand-off. Це коли до двох вишок підключається кінцеве (користувальне) обладнання одночасно і при передачі даних відсутнє скидання виклику.

Стандарт зв'язку 4G (LTE)

4G або як ще називають LTE покоління, працює зі швидкістю понад 100 Мбіт/с високомобільним і 1 Гбіт/с низькомобільним абонентам. 4G (LTE) використовує мережу, засновану на IP, яка мінімізує час очікування, підтримує агрегацію частот до 100 МГц та широкий канал зв'язку. Однак, для того, щоб скористатися цим стандартом, потрібно перевірити ваш аксесуар на підтримку технології 4g lte, на сумісність цього формату для підключення до мережі. Це повинно бути описано у характеристиках (специфікаціях) до пристрою. Якщо технологія підтримується, перемикання відбувається автоматично або потрібно вибрати потрібний режим роботи пристрою.

standart_4g_7

Головною особливістю lte 4g є не лише швидкість передачі, а й цілий пакет функцій для спілкування. Можна спокійно грати в онлайн-ігри, дивитися потокове відео високої чіткості та надсилати голосові повідомлення по IP. Також ви можете спокійно скористатися інтернетом у поїздках. Місткість мережі 4g lte дозволяє безперебійно користуватися зв'язком у місцях великого скупчення людей. І якщо мережа lte пропаде, смартфон автоматично перейде на 3G. Також головною відмінністю 4G LTE від інших є новий формат сім-карт USIM, який використовує захищений алгоритм автентифікації абонента в мережі та підтримує мережу різних стандартів GSM та UMTS.

Стандарт зв'язку 5G

5G - нове покоління стандартів мобільного зв'язку, якого ще немає в Україні, але незабаром планується з'явитися в Україні. Для цього необхідно провести низку досліджень, розробити технічні вимоги та виділити частоти.

П'яте покоління обіцяє нам вищу швидкість передачі інформації, тим самим забезпечить більшою доступністю широкосмугового мобільного зв'язку. А режим device-to-device (від пристрою до пристрою) забезпечить наднадійними системами взаємозв'язку між пристроями і гарантує мінімальний час затримок, а швидкість інтернету досягатиме до 1-2 Гбіт/с плюс більш низькі витрати енергії батареї, що позитивно вплине на прогрес Інтернету речей.

standart_5g_8

Отже, майбутнє не за горами, завдяки появі нових технологій і нових стандартів, ми можемо легко сидіти в інтернеті в будь-якому місці і в будь-який час, і на великій швидкості завантажувати і вивантажувати дані, дивитися фільми, обробляти інформацію великими блоками, що дасть нам можливість випробувати всі переваги наших пристроїв.


До списку статей  
1Написати відгук
Написати відгук
Увага: HTML не підтримується. Використовуйте звичайний текст.